legenda
POLONISTYKA - PRACOWNICY
legenda
POLONISTYKA - UCZNIOWIE
legenda
POLONISTYKA - STUDENCI
 

Porozmawiajmy o estetyce. Spotkania Koła Naukowego IFP

 

kooestetStudenckie Koło Naukowe Estetyczno-Literackie zorganizowało spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o estetyce teatru zatytułowane „Romantyczne poema dramatyczne”
POLONISTYKA -STUDENCI

 

 

 

 

 

 

Studenci i doktoranci mieli okazję po raz kolejny w scenerii sali 327 w Collegium Maius obejrzeć tym razem w całości spektakl pod tytułem „Ksiądz Marek” w reżyserii Krzysztofa Nazara oraz wziąć udział w dyskusji o przedstawieniu. Pojawiło się zaledwie kilka osób, co pewnie podyktowane było zbliżającą się sesją egzaminacyjną. A szkoda, bo spotkanie zorganizowane zostało na wniosek jednego ze studentów drugiego roku – jako powtórka przed zaliczeniem z romantyzmu.

 

est2

 

Prowadząca spotkanie – opiekun naukowy Koła dr Monika Błaszczak wprowadziła widzów w tematykę i problematykę spektaklu oraz jego literackiego pierwowzoru. W czasie dyskusji pojawiły się wątki estetyczne, jak i historyczne. Rozmawialiśmy o scenicznym i niescenicznym wymiarze romantycznych dramatów, o ich trudnej recepcji i dzisiejszej potrzebie uwspółcześniania, która być może wcale nie jest lepsza niż adaptacje grane w kostiumach z epoki.

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3