legenda
POLONISTYKA - PRACOWNICY
legenda
POLONISTYKA - UCZNIOWIE
legenda
POLONISTYKA - STUDENCI
 

O Facebooku w IX LO. Relacja uczennicy

ix2
W IX LO w Poznaniu odbyły się warsztaty tematyczne, przeprowadzone przez  Panią Angelikę Poppę, w których wzięli udział uczniowie klasy objętej patronatem IFP UAM. Został na nich poruszony temat związany z rolą Facebooka we współczesnym świecie.
POLONISTYKA - UCZNIOWIE

 

 

 

Uczniowie klasy 2E uczestniczący dowiedzieli się o pozytywnych i negatywnych stronach wymienionego powyżej portalu społecznościowego. Najważniejszą kwestią, jaka została poruszona, była manipulacja i kreacja użytkowników Facebooka, na przykładzie samego założyciela Marka Zuckerberga. Dowiedzieliśmy sie także, że pomimo wielu złych stron, jakie posiada portal, potrafi być bardzo pomocny i przydatny np. urządzane są przy jego pomocy akcje charytatywne, istnieje możliwość darmowej reklamy. 

 

ix2

 

Jednym z głównych plusów jest bezpłatna komunikacja międzyludzka - indywidualna lub grupowa. Portal pełni też funkcje informacyjną, przykładowo zakładane są strony z danych regionów po to, aby mieszkańcy byli na bieżąco informowani  o wydarzeniach w swoim mieście czy gminie.

Aleksandra Buśkiewicz

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3