legenda
POLONISTYKA - PRACOWNICY
legenda
POLONISTYKA - UCZNIOWIE
legenda
POLONISTYKA - STUDENCI
 

Św. Tomasz z Akwinu włamuje się na serwery Pentagonu?!

Parkitny2
„Jak zareagowałby św. Tomasz z Akwinu, gdyby miał możliwość korzystania
z komputera i Internetu?”. Zajęcia dra Macieja Parkitnego w II LO Swarzędzu.
POLONISTYKA - UCZNIOWIE

 

 

 

 

 

 

 

Klasa 3a z II LO w Swarzędzu w ramach spotkań uniwersyteckich miała okazję wysłuchać wykładu pana profesora Macieja Parkitnego na temat wpływu oświecenia na kolejne epoki.

Okazało się, iż główne oświeceniowe wartości są aktualne do dzisiaj. Przede wszystkim nadal ceni się potęgę rozumu i naukowe doświadczenia, do dzisiaj lubimy sztukę, która bawi.

 

Parkitny1

 

Po omówieniu osiągnięć oświecenia dr Parkitny stawiał wiele pytań dotyczących współczesności np.”Jakie możliwości ma sztuczna inteligencja?”, „Jak zareagowałby św. Tomasz z Akwinu, gdyby miał możliwość korzystania z komputera i Internetu?” Najbardziej  zafrapowało nas drugie pytanie. Doszliśmy do wniosku, że średniowieczny filozof najpierw doznałby szoku, później poznałby zasady użytkowania tego urządzenia, a na koniec dzięki swojej wybitnej inteligencji, włamałby się na strony Pentagonu.
Maturzyści dzięki zajęciom zrozumieli, że umysł człowieka jest w zasadzie niezbadany. Ogranicza nas wiedza na danym poziomie i nasze obyczaje i przyzwyczajenia.


 tekst i zdjęcia
 Alona Savchuk

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3